Iespējams, jūs to zināt - noslaucīt sevi ar vecu dvieli var nebūt ļoti patīkama lieta. Daži patērētāji izmet dvieļus, tiklīdz tie sāk novecot un zaudē absorbcijas spēju. Taču ir arī veids, kā vecos dvieļus atkal mīkstināt. Ja labi rūpēsieties par dvieļiem, tie produktīvi kalpos vairākus gadus, un jums nav jāuztraucas par to, ka tie kļūs par rīvēm.
- Nelietojiet audumu mīkstinātājus dvieļiem un negludiniet dvieļus, jo tas samazina dvieļu uzsūktspēju.
- Mazgājiet dvieļus līdz 40°C temperatūrā
- Mazgājot krāsainus dvieļus, neizmantojiet mazgāšanas līdzekļus, kas paredzēti baltai veļai, jo tie satur balinātājus, kas var nopietni ietekmēt dvieļu krāsu.
- Žāvēšana ar karstu gaisu mājās žāvētavā vai ārā uz veļas auklas pagarina dvieļu kalpošanas laiku. Nežāvējiet dvieļus tiešos saules staros.
Dvieļi var būt izgatavoti no dažādiem materiāliem ar dažādām īpašībām. Frotē audums ir visbiežāk izmantotais audums, uz kura vienā vai abās pusēs tiek veidotas cilpas. Velūra dvieļi tiek veidoti, kad cilpa vienā pusē tiek apgriezta, lai radītu dekoratīvu spīdīgu virsmu, kas atgādina samtu. Dvieļus var aust arī dekoratīvos rakstos vai svītrās, kā arī tos var izšūt vai apdrukāt.
Ir pienācis laiks izņemt no lietošanas vecos dvieļus, kas izgatavoti no plānām šķiedrām un biežas lietošanas dēļ ir radušies caurumi.
Pērkot dvieli, pārliecinieties, ka tas ir kvalitatīvs. Kokvilna un citi dabiskie materiāli ir labi izturīgi pret nodilumu un nodilumu, un tos ir viegli kopt. Uzmanīgi izturieties pret dvieļiem, kas izgatavoti no mākslīgo šķiedru maisījumiem - tie parasti ātrāk nolietojas un nav tik labi uzsūcoši kā frotē dvieļi vai bambusa dvieļi. Dažos gadījumos tie var izraisīt ādas kairinājumu. Augstas kvalitātes dvieļi kalpos ilgāk, jo to konstrukcija ir izturīgāka.
Viena no dvieļu problēmām ir tā, ka tie mēdz zaudēt krāsu. Tāpēc vienmēr mazgājiet vienādas vai līdzīgas krāsas dvieļus, lai izvairītos no nevajadzīgas citas veļas krāsošanas. Turklāt baltie dvieļi vienmēr jāmazgā atsevišķi. Balinātāja vietā izmantojiet citrona sulu, jo balinātājs bojā audumu.
Arī veci dvieļi var būt mazāk uzsūcoši, jo tos mazgā cietā ūdenī vai pārmērīgi lieto mazgāšanas līdzekļus un audumu mīkstinātājus. Audumu mīkstinātājs pārklāj šķiedras, un tās zaudē spēju uzsūkt ūdeni. Izmēģiniet mazgāt vecus dvieļus ar etiķi, tas palīdzēs noārdīt nogulsnes no dvieļa. Ja jums ir problēmas ar dvieļu smaržu, mēģiniet tos mazgāt ar cepamo sodu.
Mazgājiet dvieļus siltā ūdenī ar līdzīgām krāsām un nepārpildiet veļas mašīnu. Mazgāšanas cikla beigās dvieļus izpuriniet. Vislabākos rezultātus sasniegsiet, izmantojot žāvētāju ar mērenu iestatījumu.