Dvieļu un peldmēteļu kopšana

Jūs saņemat dvieļus un vannas dvieļus tieši no stellēm. Ja esam izvēlējušies pareizo krāsu, stilu un izmēru, nevajadzētu aizmirst par pareizu mazgāšanu un žāvēšanu, kas ir priekšnoteikums ilgam kalpošanas laikam. Šo informāciju sniedz arī neliela informatīva "birka". Nesaprotamos simbolus mums var izskaidrot mūsu apmācītie tirgotāji vai apskatiet tos šeit MAZGĀŠANAS SIMBOLI.

Neaizmirstiet pirms pirmās lietošanas reizes mazgāt dvieļus atsevišķi. Tas novērš brīvo šķiedru "pielipšanu" pie apģērba.

Tāpēc ir svarīgi uzmanīgi rīkoties ar jauno dvieli vai vannas dvieli, lai izvairītos no iespējamiem aizķeršanās punktiem (salauztiem nagiem, gredzeniem, rāvējslēdzējiem u. c.) pirms pirmās mazgāšanas, kuras laikā notiek neliela saraušanās, kas ļauj šķiedrām stingri piestiprināties pie auduma un dvieļiem būt gataviem lietošanai.

Kā mazgāt frotē dvieļus? Dvieļi un vannas dvieļi jāmazgā 40°C temperatūrā, kārtīgi jāizskalo un pēc tam, ja vēlaties, tos var žāvēt veļas žāvētājā zemā vai vidējā temperatūrā.

Mēs neiesakām dvieļiem izmantot auduma mīkstinātājus, jo tie aizpilda auduma spraugas un tādējādi samazina absorbcijas spēju.

Frotē dvieļu kopšana ir vienkārša, pateicoties izejmateriāla - gan kokvilnas, gan bambusa šķiedras - izcilajām īpašībām. Problēmas parasti izraisa nepareiza dvieļu un vannas dvieļu lietošana vai nepareiza kopšana. Tāpēc vienmēr rūpīgi izlasiet mazgāšanas un kopšanas norādījumus.

Krāsu maiņa

Pirmajās mazgāšanas reizēs ūdens var kļūt krāsains krāsu noplūšanas dēļ. Krāsas noplūšanu izraisa krāsas molekulu pārpalikums ap kokvilnas šķiedrām. Šīs krāsvielas daļiņas var pieķerties citiem audumiem. Krāsas noplūdes gadījumā dvieļa sākotnējā krāsa būtiski nemainīsies. Lai mazgāšana būtu droša, tumšas krāsas dvieļus vismaz 3 reizes mazgājiet atsevišķi. Tas nozīmē, ka vismaz pirmajās trīs mazgāšanas reizēs vienas krāsas dvieļi jāmazgā kopā, t. i., balts ar baltu, tumši zils ar tumši zilu. Var mazgāt gan ar rokām, gan veļas mazgājamajā mašīnā, ja vien tiek ievēroti parastie mazgāšanas norādījumi.

Krāsu noturību var ietekmēt arī mazgāšanas pulvera, kas satur optiskos balinātājus, lietošana. Šajā gadījumā krāsas maiņa nav saistīta ar izmantoto krāsvielu zemāku krāsas noturības pakāpi, bet gan ar šīm vielām. Optiskie balinātāji ir produkti, kas absorbē dienas gaismas neredzamos UV starus un izstaro tos atpakaļ kā redzamo gaismu. Šīs parādības rezultātā var rasties šķietama krāsas maiņa. Optiskā balinātāja klātbūtne veļas mazgāšanas līdzekļos ir norādīta uz iepakojuma.

Krāsainu dvieļu mazgāšanai nav ieteicams izmantot hloru, jo balināšana varētu izraisīt krāsas zudumu.

Plūksnu veidošanās

Plūksnu veidošanos izraisa šķiedru atslābums. Īsā štāpeļšķiedra atdalās no garās štāpeļšķiedras, un tas uz auduma parādās kā mazi kokvilnas punktiņi. Plūksnu veidošanos var izraisīt arī berzēšanās starp viena un tā paša tekstilizstrādājuma dažādām daļām vai starp pašu izstrādājumu un citu objektu. Tāpēc ieteicams veļas mašīnu piepildīt vismaz līdz pusei. Ja veļas mazgājamā mašīna nav pilnībā noslogota, dvieļi vairāk berzējas pret cilindra sieniņām, nevis tiek pakļauti ūdens molekulu iedarbībai.

Šūtiem (dažādu veidu velūra apdares) audumiem ir lielāka nosliece uz plūksnu veidošanos nekā frotē dvieļiem ar cilpām. Pēc tam, kad dvielis ir austs, tajā joprojām var būt brīvas šķiedras, kas kļūst redzamas mazgāšanas laikā, un ķemmdzijas gadījumā smalkas daļiņas izdalās arī pirmajās lietošanas dienās. Tas ir raksturīgi frotē audumu ražošanai.

Uzmanieties

Cilpā var ieķerties asi vai smaili priekšmeti, un tā var pārtrūkt. Lai ilgi baudītu dvieļu komfortu, ir jāizvairās no saskares ar asiem, asiem un griezīgiem priekšmetiem. Neizmantojiet dvieli kā pulēšanas lupatiņu vannas istabā vai lai noslaucītu sienas vai tualeti; saskare ar smailiem priekšmetiem atkailina cilpas. Saplēstās cilpas var uzmanīgi nogriezt. Ja tās izvilktu, no dvieļa varētu tikt izvilktas citas cilpas.

Koagulācija

Svarīga kokvilnas īpašība ir tā, ka mazgāšanas laikā to var izvārīt. Sliktā puse ir tā, ka tā saraujas. Mazgāšana aptuveni 95°C temperatūrā izraisa lielāku saraušanos un krāsas zudumu nekā mazgāšana temperatūrā, kas zemāka par 40°C. Ieteicamā mazgāšanas temperatūra ir 40°C!

Cietība

Mazgājot ir svarīgi izmantot mazgāšanas līdzekļus saprātīgos daudzumos. Pārāk liels mazgāšanas līdzekļa daudzums var izraisīt mazgāšanas līdzekļa iesprūšanu audumā pat pēc pienācīgas mērcēšanas. Tā rezultātā dvielis kļūst raupjš. Vienmēr lietojiet mazgāšanas pulveri taupīgi un mazgājiet pareizi.

Ieteikums: lietot saudzīgus mazgāšanas līdzekļus.

Auduma mīkstinātājs

Audumu mīkstinātājs, kas pievienots pēdējai mērcēšanai, padarīs dvieļus mīkstākus un maigākus. Tomēr pārmērīgas lietošanas dēļ dvieļi var kļūt hidrofobiski - atgrūž ūdeni.

Ūdens

Izmantotā ūdens veids - ūdens no ūdensvada, lietus ūdens vai akas ūdens - parasti neietekmē mazgāšanas procesu. Ļoti svarīga ir žāvēšanas metode. Izmantojot žāvētāju, dvieļi ir tikpat mīksti un zīdaini, kā tad, ja tos žāvē ārā uz auklas. Tomēr, ja dvieli pakļauj spēcīgiem saules stariem vai žāvē virs sildelementa (tiešā sildītāja), šķiedras kļūst daudz cietākas.

Gludināšana

Frotē dvieļus un vannas dvieļus nedrīkst gludināt. Cilpas tiks saspiestas, un maigais samtainais izskats pazudīs. Cilpas arī mazāk uzsūks šķidrumus.

Dvieļu maiņa

Regulāri nomainiet dvieļus, lai pagarinātu to kalpošanas laiku. Vecos dvieļus, kurus vairs nelietojat, izmetiet, lai tie neaizņemtu nevajadzīgu vietu skapī. Pārliecinieties, ka dvieļi netiek atstāti īpaši mitrā vidē. Ja vannas istabā bieži ir mitrs, ik pēc dažām dienām žāvējiet dvieļus ārā vai žāvētavā un mazgājiet tos vismaz reizi nedēļā. Dvieļi no bambusa šķiedras ir piemēroti mitrām telpām.

Cits

Pērkot dvieļus, ir svarīgi izvēlēties jums piemērotākos.

Krāsai un dizainam ir jāatbilst jūsu interjeram, un izmēram ir jābūt atbilstošam paredzētajam lietojumam. Pareizi kopjot, nevajadzētu saskarties ar nekādām problēmām.